Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vůně do auta nefungují. Zbavte se zápachu v autě lépe

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

8. 6. 2019 | Bydlení a design

Rádi byste se cítili ve svém voze pohodlně, ale odér vycházející z čalounění sedaček vám zvedá žaludek? V autě je velmi málo prostoru, ale hodně materiálu, do kterého se pachy snadno vsáknou. Pokud je zápach interiéru i váš problém, vyzkoušejte následující tipy.

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

Cigarety

Pokud kouříte a rádi si dopřejete cigaretu i na cestách, nejspíš vám ani pravidelná údržba moc nepomůže. Pohlcovače pachů moc nefungují a vůně oblíbených „stromečků“ může v kombinaci s nakyslým pachem cigaret hrozný zápach jen posílit. V tomto případě doporučujeme alespoň kouřit při otevřeném okénku a neklepat popel do popelníku.

Pokud jste ale koupili nové auto, jehož původní majitel se této neřesti rád oddával právě za jeho volantem, zkuste čištění ozonem. Není to sice levná záležitost, ale pokud nemáte v plánu pokračovat v zamořování ovzduší ve svém voze, rozhodně se to vyplatí. Ozon vás spolehlivě zbaví všech nežádoucích pachů, včetně toho z cigaret.

Zvířata

Jestliže máte domácí mazlíčky, kteří s vámi často cestují, nejspíš to po nějakém čase bude v autě cítit. Jestliže vozíte zvířata v kufru, pořiďte jim speciální podložku, kterou lze vyjmout a opláchnout například hadicí. V prodejnách s potřebami pro zvířata lze zakoupit i speciální textilní vany, které ochrání vaše sedačky od srsti zvířat a tím i přenášení pachů do čalounění. Podstatné je ale nenechávat tyto plachty a podložky určené pro přepravu zvířat v prostoru vašeho vozu, když s vámi zrovna necestují.

Pohlcovače pachu, osvěžovače

Již zmíněné stromečky, klipy do klimatizačních mřížek a podobné osvěžovače příliš nefungují. Jednak jsou mnohdy natolik intenzivní, že se z nich po delších cestách dělá pasažérům nevolno, za druhé nemají schopnost pachy eliminovat a spíše je podporují.

Mnohem lepší alternativou je použití prostředků, které zápach skutečně neutralizují, například jedlou sodu, kávu nebo sušenou levanduli. Do látkových sáčků vsypte některou z ingrediencí a pověste je do auta. Je nutné je častěji měnit, ale skutečně fungují.

Základem je najít příčinu

Ani sebelepší čistič vás nezbaví zápachu, pokud neodstraníte jeho příčinu. Pečlivě vyčistěte prostory pod sedačkami, kolejnice, koberečky, zvláštní pozornost věnujte prostoru mezi zadními sedačkami a jejich opěradly. Zkontrolujte kufr, všechny úložné prostory a také prostor motoru, kde se často najdou uhynulá zvířata, která se zde ráda schovávají před chladem.

Poté co auto vyklidíte od nepořádku, jej důkladně vysajte. Nemusíte se bát ani praní sedaček. S tím si poradíte i doma, postačí vám k tomu jemnější kartáč, kbelík teplé vody a trocha pracího prostředku. Pokud vám na sedačkách opakovaně vylézají fleky, nebývá to vina použité chemie, s největší pravděpodobností je třeba praní opakovat. Špína ze sedaček se prostě dostane na povrch a je třeba postup opakovat.

Nezapomínejte ani na plasty, které dovedou zapáchat opravdu odporně. Vydrbejte je odmašťovačem a následně ošetřete prostředkem na údržbu plastových součástí automobilu.

Pozornost věnujte také klimatizaci. Nechávejte ji pravidelně čistit i doplňovat. I ta může být totiž zdrojem nepříjemného zápachu v autě.

Bylinky, které pohodlně přežijí zimu i venku

Ryba pečená s červenou cibulí

Ryba pečená s červenou cibulí

7 hlasů
50min 756 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špenátové placky

12 hlasů
40min 633kJ 55 Kč

Jednoduché placky z brambor a špenátu.

Pečená kuřecí prsa

12 hlasů
55min 844kJ 90 Kč

Kuřecí prsa s medem a bylinkami.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více