Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Tyhle věci určitě nečistíte, ale měli byste

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10. 8. 2019 | Bydlení a design

I v sebečistější domácnosti se najdou předměty, na které se při úklidu zcela zapomíná. Přestože máte dojem, že jste ve smejčení vašeho hnízdečka precizní, jistě mezi výčtem předmětů najdete některé, na které jste zapomněli i vy. Že ne? Tak schválně!

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

Knihy

Milujete knihy a máte jich plnou knihovnu? A kolikrát už jste se při utírání prachu z polic pod nimi, věnovali jim samotným? Knihy je potřeba pravidelně udržovat a také větrat, aby nezačaly vlhnout a šířit nepříjemný zápach po bytě. Nikdy je neoprašujte nasucho, tím vrstvy prachu jenom rozvíříte. Nejprve prach vysajte vysavačem a poté knihy otřete hadříkem navlhčeným roztokem vody a lihu.

Mobilní telefon

Mobilní telefon máme denně v ruce a u úst. Kolikrát ho ale umyjeme? U většiny lidí končí údržba telefonu otřením o kalhoty či tričko. Na displejích se ale drží obrovská spousta bakterií, které je třeba čas od času odstranit. Ideální jsou k tomu prostředky na mytí oken, s odmašťující složkou.

Úchytky skříněk

V kuchyni, koupelně, ložnici nebo na chodbě, všude míváme kusy nábytku s úchytkami, kterým při úklidu věnujeme skutečně malou pozornost. Snad ještě v kuchyni, ale v koupelně si na ně vzpomene jen málokdo. Přitom právě zde se drží největší množství bacilů, které na skříňky přenášíme vlastníma rukama například po použití toalety. Zejména bakterie E. coli. V kuchyni nám zase hrozí kontaminace salmonelou, která se na úchytky dostává ze syrových potravin.

Madla zábradlí

Madla zábradlí nejčastěji pouze oprašujeme, někdy ani to ne, protože je používáme tak často, že na nich znečištění nemusí být patrné. Už teď je vám ale asi jasné, že je to jedno z nejšpinavějších míst našich bytů. Pořádně vypucovat byste ho měli minimálně jednou týdně.

Vysavač

Vysavač doma používáme nejspíše všichni. I ten je ale potřeba udržovat v čistotě. Vyměnit plný sáček za nový je jen začátek. Zapomínat byste neměli ani na filtry, průduchy a hadice vysavače, abyste zabránili víření prachu a bakterií po celém bytě. Hadice proplachujte horkou vodou a to samé platí i pro filtry, které zachytávají drobné částečky prachu.

Bylinky, které pohodlně přežijí zimu i venku

Kuřecí vývar s knedlíčky

Kuřecí vývar s knedlíčky

11 hlasů
40min 188 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Jednoduchý okurkový salát

10 hlasů
25min 234kJ

lehký,osvěžující salát

Vepřové kostky na černém pivu

3 hlasy
1h a 50min 530kJ 150 Kč

Pečené kostky vepřového masa s jablky a černým pivem.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více