Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Toužíte po třetím dítěti? Na tohle je třeba se připravit

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

5. 9. 2019 | Děti a rodina

Mít velkou rodinu je snem spousty párů, ale navzdory tomu většina z nás zůstane u jednoho či dvou potomků. Z větší rodiny jako bychom měli trochu strach. Zbytečně! Jen je dobré vědět pár maličkostí, než se pustíte do „výroby“ třetího dítka.

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

A co že je dobré si uvědomit?

Pamatujte, že máte jen dvě ruce

Takže pokud vaše dvě mladší děti nejsou ještě úplně samostatné například v pohybu, budete mít co dělat, když ke dvěma batolatům přidáte ještě miminko. Ale nepanikařte – existují šátky a „klokanky“ pro miminka, takže ho nemusíte nosit na rukou, ke kočárkům se dá přidělat nástavec, na kterém může jedno ze starších dětí jezdit, zkrátka stačí využívat „vymoženosti“, kterými výrobci na vícečetné rodiny myslí.

Když všechny onemocní, je to v podstatě apokalypsa

Miminka a batolata nejsou jen krásná, usměvavá a zdravá. A je-li v jejich blízkosti virus, chytnou ho všechna. A promění se v příšerky z pohádky, které z vás vysají poslední zbytky energie. A je vlastně jedno, jestli mají rýmu nebo třeba střevní chřipku. Na druhou stranu – když přežijete tři nemocné děti, už přežijete všechno.

S výchovou třetího se moc nenadřete

Zkuste se zeptat rodičů, co mají víc než dvě děti, jak ty nejmladší vychovávají. Odpoví vám, že se vychovávají tak nějak samy. Na nějakou důslednou výchovu totiž není čas ani energie. Překvapivě ale třetí děti vyrůstají v silné, sebevědomé osobnosti.

Porod bude i potřetí „překvápko“

Už jste prošla dvěma, a tak si možná myslíte, že vás nemůže během porodu nic překvapit. Jenže může. Každý porod je zkrátka jiný. Akorát už nebudete tak nervózní a nezkušená jako poprvé. A to je rozhodně výhoda!

Příchod domů s miminkem je jeden z nejdojemnějších zážitků

Pokud se trochu obáváte, jak vaše dvě starší děti přivítají nejmladšího sourozence v peřince, můžete odhodit obavy za hlavu. Proměna ve starší brášky/sestřičky je pro ně úžasným okamžikem. Ostatně i pro vás. A tak budete možná dojetím slzet úplně všichni.

Všechno to nakonec snadno zvládnete!

Takže se nemusíte bát splnit si sen o velké rodině – nebudete první ani poslední, kdo s přehledem zvládne péči o tři (a možná i více) potomků. A budete si to užívat plnými doušky!

Děti jsou radost, ale víc jako dospělé až opustí hnízdo

Ryba pečená s červenou cibulí

Ryba pečená s červenou cibulí

7 hlasů
50min 756 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špenátové placky

12 hlasů
40min 633kJ 55 Kč

Jednoduché placky z brambor a špenátu.

Pečená kuřecí prsa

12 hlasů
55min 844kJ 90 Kč

Kuřecí prsa s medem a bylinkami.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více