Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Štětec, prsty, nebo houbička? Čím je nejlepší nanést make-up

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

6. 9. 2019 | Krása a móda

Prsty, štětce, houbičky... Způsobů, jak nanášet make-up, je hned několik a každý z nich má své příznivce.

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

Který ze způsobů je však nejlepší pro vaši pleť?

Prsty

Tohle jsme určitě každá minimálně jednou vyzkoušela. Tato metoda je nejlevnější, v podstatě docela rychlá, ale nepříliš hygienická či efektní. Ruce jsou zdrojem bakterií, které si právě nanášením make-upu můžete zanést i na obličej a způsobit si zbytečně akné. Navíc od takového způsobu aplikace nemůžete čekat, že dosáhnete dokonale sjednocené pleti či překrytí nedokonalostí. Tento způsob si opravdu nechte, když nemáte nic lepšího po ruce.

Štětce

Štětce nepatří jen do rukou profesionálů, ale velký počet žen je každodenně používá. Štětec by rozhodně neměl chybět v žádné kosmetické taštičce. Hodí se na aplikaci pudrů, bronzerů a speciální jsou štětce i na make-up. Nanášení štětcem je více hygienické než prsty. Kromě toho je velkou výhodou štětců na make-up, že šetří čas a vaši peněženku. I když investice do něj ze začátku tak nevypadá, při nanášení make-upu právě štětcem zjistíte, že ho spotřebujete mnohem méně.

Při volbě štětců byste si rozhodně měla nechat poradit. Protože není štětec jako štětec! Jak to myslíme? Velkou roli hraje make-up, jaký používáte, tedy jeho hustota, a zároveň i typ vaší pleti. Hrubší štětce by měly používat ženy, které se snaží zakrýt akné či skvrny a mají hutnější make-up, naopak plošší jsou pro ty, které upřednostňují lehký BB nebo CC krém či tekutější make-up.

Houbičky a beauty blendry

Houbička je velká klasika, kterou jste jistě také měla či ještě máte. Většina vizážistů si houbičky nemůžou vynachválit a říkají o nich, že jsou účinnější než štětce. S houbičkou jde nanášení snadno a díky různým tvarům se dostanete do všech záhybů vaší pleti a lépe také překrývá akné.

Klasická houbička ale také prošla modernizací, a to v podobě takzvaných blenderů, kterým my v redakci dáváme jedničku. Pokud ho ještě nemáte, tak doporučujeme vyzkoušet, nepatří mezi nejlevnější, ale rozhodně jej oceníte. Blender, narozdíl od klasické houbičky, po namočení do vody zvětší svůj objem a tím urychlí vklepávání make-upu na větší plochu. Pleť po nanesení právě touto houbou působí mnohem rozjasněnější, sjednoceně a nevytváří se zbytečně hrubý film na vaší pokožce.

Rada na závěr

Ať jste příznivcem štětců nebo houbiček, vždy pamatujte na hygienu a nezapomeňte pravidelně čistit své beauty pomocníky. Obličej je velmi citlivý a přeci si nechce roznést akné či vyrážku po celém obličeji. Hlavně nezapomínejte, že ani jedno se rozhodně nepůjčuje kamarádce, mohlo by to být spíše za trest než k užitku.

Ucpané póry? Možná si za ně můžete sama

Ryba pečená s červenou cibulí

Ryba pečená s červenou cibulí

7 hlasů
50min 756 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špenátové placky

12 hlasů
40min 633kJ 55 Kč

Jednoduché placky z brambor a špenátu.

Pečená kuřecí prsa

12 hlasů
55min 844kJ 90 Kč

Kuřecí prsa s medem a bylinkami.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více