Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Proč máme dojem, že na fotkách vypadáme hůř než ve skutečnosti

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

2. 3. 2019 | Krása a móda

Fotíte se už podvacáté, ale stále máte dojem, že vypadáte úplně jinak než ve skutečnosti? Nebo si prohlížíte fotky z oslavy a hrůzou vám při pohledu na sebe vstávají vlasy? Řekneme vám proč.

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

Špatný úhel

Objektiv fotoaparátu by měl být v případě fotografování osoby, vždy nad úrovní očí. Focení zespodu je velice nelichotivé a osoba vypadá menší a silnější, než ve skutečnosti je. Pokud se fotíte sami, nastavte foťák tak, abyste jej měli v úrovni vršku hlavy. V případě, že vás fotí někdo jiný, měl by být vyšší postavy nebo alespoň fotit z vyššího místa.

Špatná vzdálenost

Aby byl obrázek dokonalý, je také třeba zvolit správnou vzdálenost fotoaparátu od fotografované osoby. Zejména pokud se fotíte mobilem, je vhodnější držet jej dále od sebe. Čím blíže ho k sobě máte, tím více vám obličej zdeformuje. Výsledkem je velká brada a divně vypouklý obličej. V tomto případě je lepší použít selfie tyč.

Pokud jde o foťák, většinou vypadají lépe fotky, kdy je fotoaparát dále od osoby, ale pomocí zoomu ji přiblížíte, než ty, na kterých je osoba blíže k foťáku, ale bez zoomu.

Na sýr zapomeňte

Křečovité grimasy, které se na našich obličejích vytvoří při vyslovování slova sýr, jsou na fotkách hotovou pohromou. Mnohem lepší je jemný úsměv, doplněný o lehce přimhouřené oči. Působí to mnohem přirozeněji. Pokud chcete mít na fotografii široký úsměv, smějte se nahlas. Zvukový efekt podpoří přirozený vzhled vašich rtů a čelistí, a vy nebudete na fotce vypadat, jako kdyby vám někdo zrovna šlápl na nohu.

Rozpusťte vlasy

Nejhorší účes, který můžete při fotografování mít, jsou vlasy svázané do drdolu nebo ohonu. Na fotce je vidět jen jejich malá část a vaše hlava bude vypadat jako meloun. Pokud se přesto fotíte se svázanými vlasy, natočte mírně hlavu, aby byla vidět větší část vlasů, případně i ohonu.

Jako socha

Další častou chybou je focení ve strnulé pozici. Znáte to. Při návštěvě cizího města se toužíte vyfotit před nějakou památkou a zatím co čekáte na cvaknutí fotoaparátu, zaujmete pozici vojáka v pozoru. I ta socha, se kterou se fotíte, bude vypadat přirozeněji. Raději vykročte jednou nohou vpřed a váhu držte na zadní noze. Jednu ruku nechte volně podél těla, druhou si lehce prsty opřete o stehno přední nohy nebo ji strčte do kapsy.

Ucpané póry? Možná si za ně můžete sama

Grilovaná žlutá cuketa

Grilovaná žlutá cuketa

13 hlasů
30min 778 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Babiččiny škvarkové placky

8 hlasů
60min 1435kJ 60 Kč

Tuto pochoutku dělávaly již naše babičky.

Krůtí řízek s cibulovou směsí

1 hlas
1h a 15min 650kJ 130 Kč

Řízky podávané trochu jinak.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více