Dvojitá brada: Proč se tvoří a co s ní můžete dělat

28. 8. 2019 | Krása a móda

Dvojitá brada trápí mnoho lidí napříč všemi věkovými skupinami mezi muži i ženami. Často je spojována pouze s váhou, ale dvojitá brada může trápit lidi i z genetických důvodů či vzniká z nevhodného postoje.

Asi nejčastější příčinou druhé brady je nadváha, kdy je tzv. „double chin“ způsobena ukládáním tuku do podkoží brady. Dalším vlivným faktorem je také věk. S „nástupem“ gravitace a úbytkem elastických a kolagenních vláken, dochází k uvolnění a poklesu kůže. Vliv má částečně i genetika, která může určit tvar brady. Často se dědí i špatná elasticita pokožky, říká plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer.

Vyřeší to cvičení?

Dvojitá brada může ve skutečně raritních případech vzniknout u některých lidí i ze špatného postoje těla. Jeho nevhodné držení, může oslabit, například při dlouhodobém hrbení, špatně používané svaly krku a brady.

Existuje mnoho cvičení, které by mělo „zaručeně“ dvojí bradu odstranit. Tato cvičení fungují spíše jako placebo, tzn. pro lepší pocit, ale příliš nepomohou oblast kolem krku zpevnit.

Pomoc z rukou odborníků

„Pacient, který nepovažuje druhou bradu za esteticky přijatelnou, může vyhledat pomoc plastického chirurga. Většinou se tak děje ze dvou důvodů: Buď ho trápí dvojitá brada s tukovým polštářem podbradku a  kožním nadbytkem, či mu vadí naopak vyhublý vzhled krku s rozestupem platysmatu a velkými kožními nadbytky a tvorbou typických kožních řas na krku,“ říká MUDr. Lukáš a dodává: „Prosté nahromadění tuku v oblasti dvojité brady lze velmi úspěšně ošetřit laserovou liposukcí, kde jsou i malé kožní nadbytky korigovány laserem na principu smršťování kůže po prohřátí laserovou energií. Tento výkon vyhledávají často i mladší pacienti s nadváhou či lidé obézní a výsledek je pak závislý právě na anatomii krku jako celku.“

U starších a hubenějších pacientů s nadbytky kůže v oblasti krku s poklesem obličeje a krku, je nejlepší metodou odstranění kožních nadbytků v podobě celkové operace obličeje a krku, tzv.  facelifting či izolovaná operace krku v podobě necklitingu.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

16 příspěvků
Poslední příspěvek 17.8.
22 příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.
259 příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat