Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Král Jiří VI. byl zděšený, když princ Philip začal nadbíhat Alžbětě II.

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

6. 9. 2019 | Osobnosti

Britská královna Alžběta II. sama zažila to, když rodiče neschvalují svým potomkům výběr partnera. Když jí totiž začal nadbíhat princ Philip, přestože byl urozený z řecké a dánské královské dynastie, její rodiče byli zděšení. Přáli si pro budoucí královnu anglického vévodu a nikoli evropského zchudlého šlechtice. Jenže Alžběta si blonďatého hezouna prosadila. A udělala dobře. Výběru nikdy nelitovala, Philip se stal její největší psychickou oporou v těžké celoživotní roli hlavy státu.

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

O tom, že královna matka a král Jiří VI. výběr své dcery neschvalovali, promluvila lady Pamela Hicksová, dcera Philipova strýce Louise Mountbattena.

Na svatbě Pameliny sestry Patricie v roce 1946 se princ Philip poprvé osmělil k Alžbětě přihlásit veřejně. A pomohl jí z kabátu. Jen tohle gesto stačilo, aby z toho byla mediální senzace a téma pro šuškandu během celé svatby. Král a královna tehdy vyjádřili velké zděšení, koho si jejich Lízinka vybrala.

„Král a králova byli zděšeni. Myšlenka, že by se mohl stát jejich zetěm, byla velmi nepříjemná. Proč si nehodlá vzít respektovaného anglického vévodu? Ano, byl sice princem Řeckým a Dánským, ale Řecko se pravidelně zbavovalo svých královských rodin. A on sám neměl žádné peníze,“ tvrdí lady Pamela.

Tvrdohlavá Alžběta

Jiří VI. však nic nezmohl. Alžběta si Philipa prosadila a už následující rok v listopadu se za něj provdala.

Alžběta II. poprvé potkala Philipa v roce 1934 na svatbě princezny Mariny Řecké a Dánské a prince George, vévody z Kentu. V červenci 1939 se s ním potkala potřetí a jako třináctiletá dívka se do něj zamilovala. Philip požádal princeznu Alžbětu o ruku v roce 1946 – k velké nelibosti krále Jiřího VI. Ten také nařídil, aby se zasnoubení tajilo před veřejností. Čekalo se na princezniny jednadvacáté narozeniny, které připadaly na duben 1947. Teprve po tomto datu směl princ Philip oficiálně požádat o ruku princeznu Alžbětu. Veřejnost se o zasnoubení dozvěděla až v červenci 1947, čtyři měsíce před svatbou.

Jennie Garth alias Kelly z Beverly Hills: Manželství mi z...

Vepřové kotlety s broskvemi

Vepřové kotlety s broskvemi

13 hlasů
1h a 20min 531 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Jednoduchý okurkový salát

10 hlasů
25min 234kJ

lehký,osvěžující salát

Vepřové kostky na černém pivu

3 hlasy
1h a 50min 530kJ 150 Kč

Pečené kostky vepřového masa s jablky a černým pivem.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete takříkajíc balancovat nad propastí. Nevěra bude velice lákavá a k jejímu uskutečnění se dostanete opravdu blízko. Nakonec si však vzpomenete na všechno, co jste do svého vztahu investovali, a odoláte. Uvidíte, že je to sprá...

Více