Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Královna Alžběta II. prozradila recept na šťastné manželství

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

13. 9. 2019 | Osobnosti

Manželství britské královny Alžběty II. a prince Philipa trvá dvaasedmdesát let, vzešli z něj čtyři potomci a patří k nejpevnějším vztahům slavných osobností dneška. Britská královna a její manžel přesto spolu téměř nikdy nespali v jedné posteli. Britská šlechta totiž drží tradici oddělených ložnic. Manželé se tak navzájem neobtěžují svým chrápáním či vypouštěním větrů.

Tradice oddělených ložnic

„V Anglii nejvyšší třída vždy udržovala tradici oddělených ložnic,“ uvedla lady Pamela Hicks, sestřenice prince Philipa, v roce 2012 během rozhovoru se Sally Bedell. Ta sbírala materiály o britské královně a zajímalo ji, jestli sdílí lože se svým manželem.

„Nechcete, aby vás obtěžovalo něčí chrápání nebo něčí noha vykopávající kolem sebe. Pak, když máte potřebu se tulit, pak svou ložnici můžete občas sdílet. Ale je příjemné, když si můžete vybrat,“ dodala lady Hicks.

Osmadevadesátiletý princ Philip loni ukončil svou službu státu a odešel do penze. Od té doby pobývá především ve Windsoru a na farmě Sandringhamského panství. Tedy soukromých sídlech britských monarchů.

Co na to říkají odborníci?

Sami odborníci se neshodnou v tom, jestli jsou oddělené ložnice dobrým, či škodlivým opatřením pro vztah. Záleží zřejmě na založení člověka a typu vztahu. Někomu oddělené postele prospívají, někomu posiluje vztah tulení se během noci. Jisté však je, že když začne jeden z partnerů chrápat, je oddělená ložnice vždy řešením, které vztah zachrání. A také zdraví toho, kdo se kvůli chrápání partnera jinak nevyspí.

Jennie Garth alias Kelly z Beverly Hills: Manželství mi z...

Uzená krkovice se zelenými fazolkami

Uzená krkovice se zelenými fazolkami

12 hlasů
45min 591 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ananasovo-banánové lívance

10 hlasů
50min 665kJ 85 Kč

Lívance si můžete připravit jako hlavní chod.

Jehněčí kotlety v hrášku

5 hlasů
1h a 35min 678kJ 330 Kč

Připravte si jednoduše jehněčí kotlety, třeba na velik...

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více