Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Co by u počítačového koutku nemělo nikdy chybět

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

31. 7. 2019 | Finance

U počítače dnes trávíme většinu volného i pracovního času. Proto je důležité, aby bylo místo, kde tento čas trávíme, vhodně upraveno a vybaveno. Jednak proto, abychom měli pohodlí, ale také proto, abychom šetřili své zdraví. Co by nám ve výbavě počítačového koutku nemělo chybět?

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

Kvalitní židle

Jedním z nejzásadnějších předmětů, kterému je třeba při výběru věnovat pozornost, je kvalitní židle. Ta by měla být nejen výškově nastavitelná a polohovatelná, ale také prodyšná a dostatečně velká. Její správné nastavení je důležité pro správné držení těla, kterým předcházíte potížím se zády a krční páteří. Vhodné je, aby židle měla dostatečně vysoké opěradlo, o které si můžete pohodlně opřít nejen celou plochu zad, ale také hlavu a ruce. Trápí-li vás při dlouhém sezení křeče v nohách, zvažte i pořízení podnožky, která vám od těchto bolestí uleví

Anatomická myš a klávesnice

Používáním nekvalitních myší a klávesnic si zaděláváte na problémy se šlachami, které mohou vyústit v opravdu nepříjemné chronické bolesti. Nezřídka jsou lidé, kteří tráví příliš času u počítače postiženi syndromem karpálního tunelu, se kterým často končí v rukou chirurgů. Myš by měla být upravena tak, aby kopírovala přirozený náklon ruky v daném úhlu, doprava u praváků, doleva u leváků. Anatomicky upravené klávesnice jsou mírně prohnuté, aby podobně jako myš, kopírovaly přirozený pohyb a sklon ruky.

Vhodný stůl

Stůl je dalším prvkem, který je důležitý pro správný a zdravý sed člověka. Neměl by být příliš vysoký, aby nebyla hlava při pozorování monitoru v záklonu, nebo naopak nízký, abyste předešli hrbení a přetěžování krční páteře. Ideální jsou takové, kdy je monitor postaven na horní desce, přičemž klávesnice leží o něco níž, například na výsuvném šuplíku. Měl by být také dostatečně prostorný, abyste si mohli pohodlně opřít obě ruce.

Útulnost

V neposlední řadě je důležitá i estetika. V pěkně uspořádaném koutku se zvyšuje efektivita práce a cítíme-li se v něm příjemně, je to další významné plus. Pracovní stůl a jeho okolí si vyzdobte podle všeho vkusu, abyste se vždy při své práci cítili dobře.

Už zase má ten vlak zpoždění... Kdy máte nárok na kompenz...

Karbanátky s houbami

Karbanátky s houbami

7 hlasů
1h a 5min 795 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Babiččiny škvarkové placky

8 hlasů
60min 1435kJ 60 Kč

Tuto pochoutku dělávaly již naše babičky.

Krůtí řízek s cibulovou směsí

1 hlas
1h a 15min 650kJ 130 Kč

Řízky podávané trochu jinak.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více