Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nedostali jste dovolenou? Užijte si zbytek léta i tak

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

18. 8. 2019 | Finance

Nové zaměstnání, dohánění termínů a zastupování kolegů, kteří nemají kam odložit děti. Také jste letos nedostali dovolenou? Nezoufejte! Pěkné může být i pracovní léto, stačí vědět, jak si ho zařídit!

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

Se zamítnutím volna se většinou pojí věci, které neovlivníte. Pokud nechcete dát výpověď, musíte se dané situaci přizpůsobit. Neberte léto v práci jako trest, ale jako šanci ukázat svou nápaditost! Trik je jednoduchý. Udělejte si letní harmonogram na volný čas!

Dejte stopku stereotypům

Důležité je, abyste si pro svůj volný čas připravili jiný program než obvykle. Musíte se dostat ze standardního stereotypu! Proto si každý den po práci užívejte a těšte se na to. Mnohá města dávají větší prostor kulturním i společenským akcím. Klidně si zajděte na koupaliště, do letního kina, vyrazte do ulic nebo zorganizujte menší cyklistický výlet. Samozřejmě, aktivitu přizpůsobte svému zaměstnání. Jestliže máte fyzicky náročnou práci, relaxujte u vody. Prosedíte celý den v kanceláři? Potom zvolte aktivnější odpočinek. Základem je rozbít každodenní všednost.

Pochlubte se pestrostí

Zatímco ostatní budou jen nečinně ležet na pláži, vy můžete za týden stihnout výlet, kino, grilovačku, tenis… Není tedy důvod se červenat při otázce, kam letos jedete. A navíc budete střídat společnost. Určitě vždy najdete v okolí někoho, s kým lze příjemně strávit volný čas. Na dovolenou přece neodjíždějí všichni ve stejném termínu. Můžete-li si vzít jeden den volna, naplánujte si prodloužený víkend. Snažte se však „vypadnout“ z místa svého bydliště!

Nesledujte sítě

Není nic horšího, než přijít do práce, zapnout počítač a prohlížet si dovolenkové fotografie na sociálních sítích. Pohled na písečné pláže, drinky a hotelové bazény vás k pracovní aktivitě určitě nenakopne. Naopak to ve vás prohloubí přesvědčení o tom, jak je svět nespravedlivý. Proto i odpojení od sítí znamená vybočení od stereotypů. Zkuste si dát závazek, že se na Facebook a jemu podobné stránky pár dní ani nepodíváte.

Zachrání vás podzim?

Když už máte možnost vzít si volno, určitě tak učiňte a neodkládejte to. I podzim je vhodná doba na cestování a možná si takovou rekreaci užijete mnohem víc, než během parného léta. Odpočinek mimo sezonu může být mnohem efektivnější a aktivnější. Zbavíte se přelidnění a shonu, který je během prázdnin v letoviscích přirozený. Týdenní absence projde obvykle i u školou povinných dětí.

Ratolesti ocení spíše společnost vrstevníků

Pokud jste měli na léto větší plány s rodinou, vysvětlete svým potomkům důvody, proč se společná dovolená odkládá. Ruku na srdce. Většinu teenagerů vaše rozhodnutí spíše potěší. Mnozí přes léto raději tráví čas se svými vrstevníky, například na táborech nebo u prarodičů. Klidně si s nimi promluvte a naplánujte krátké výlety po skončení pracovní doby.

Už zase má ten vlak zpoždění... Kdy máte nárok na kompenz...

Karbanátky z brambor a sýra

Karbanátky z brambor a sýra

0 hlasů
55min 167 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Babiččiny škvarkové placky

8 hlasů
60min 1435kJ 60 Kč

Tuto pochoutku dělávaly již naše babičky.

Krůtí řízek s cibulovou směsí

1 hlas
1h a 15min 650kJ 130 Kč

Řízky podávané trochu jinak.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více