Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kariéru si často sabotujeme sami. Na co si dát pozor

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

6. 8. 2019 | Finance

Dobře našlápnutou kariéru vám může pokazit spousta věcí a okolností. Ovšem spolehlivě ji můžete „zazdít“ i vy sami…

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

V práci trávíme podstatnou část dne, řada z nás si ji pak nosí ještě domů (ať už doslovně nebo v myšlenkách). Proto je důležité, aby nás nestresovala více, než je (z její povahy) nezbytně nutné. V opačném případě se totiž dopouštíme celé řady chyb, jež mohou narušit nejen náš případný kariérní postup, ale i zcela pohřbít naši radost z práce (věřte, každý se může do práce těšit).

Takže ať už jste do nějaké nové práce nastoupili nebo vám stávající zaměstnání nepřináší potřebné uspokojení, dejte si pozor na následující chyby…

Vše si berete osobně

Atmosféra na pracovišti není vždycky odlehčená nebo taková, jak byste si představovali. Všichni mají občas zkrátka špatný den. To mějte na paměti, až na vás bude příště šéf nebo třeba kolegyně bez zjevného důvodu „vrčet“. Přestaňte se trápit přemýšlením, co jste mohli udělat špatně nebo proč je na vás najednou takový/taková! Možná se jen pohádal/pohádala s partnerkou/partnerem, přestává kouřit a trápí ho/ji abstinenční přízraky, má nemocné dítě apod.

Neptáte se

Tohle je školácká chyba spousty lidí, kteří se najednou ocitnou v novém zaměstnání či v nové pozici. Mají strach, že pokud by se příliš vyptávali na věci, jimž jejich kolegové podle všeho rozumějí a které vypadají jako naprostá samozřejmost, dali by tím najevo svou neschopnost a hned v počátku by jejich pověst došla úhony. Chyba. Věřte, že je mnohem lepší se na nejasnosti zeptat, než se tvářit, jako že všemu rozumíte, a pak dělat zbytečné chyby (nebo se stresovat strachem, že je uděláte).

Snažíte se být dokonalí

Snaha o naprosto bezchybný, dokonalý pracovní projev je sice chvályhodná, ale nic se nesmí přehánět. Nesmíte se tímto úsilím nechat stresovat, je třeba si uvědomit, že chybu může občas udělat každý – i vy. A pokud se tak stane, je rozhodně lepší ji přiznat, ne ji horečně zametat pod koberec nebo svalovat na druhé. Takovým chováním, jímž se snažíte zachránit svůj „obraz“, si totiž můžete ublížit mnohem víc, než kdybyste uznali, že nikdo – ani vy – není dokonalý.

Děláte „děvče pro všechno“

Zvedáte nepřítomnému kolegovi telefon, zatímco ostatní jeho zvonění okázale ignorují, chodíte pro svačinu, děláte veškerou administrativu, zaléváte květiny… V takovém případě hrozí nebezpečí, že zatímco zpočátku jste všechny výše jmenované (a další) úkoly dělali o své dobré vůli, za chvíli vás všichni budou brát jako svého asistenta. Tím ovšem stoupne nejen náplň vaší práce, ale ještě budete frustrovaní, že zmíněné činnosti může dělat každý, ale nikdo se do nich nehrne.

Snažíte se příliš zavděčit „těm nahoře“

Samozřejmě je prozíravé mít dobré vztahy se svým šéfem či vedením společnosti, ovšem pozor, abyste nezačali působit jako pověstný třídní mazánek a šprt, kterého sice paní učitelka (šéf) chválí, ale spolužáci (kolegové) nesnášejí. Nepodceňujte vztahy s kolegy, právě oni jsou ti, kteří nejvíce určují náladu pracovního prostředí a s nimiž trávíte nejvíce času. Být s nimi zadobře je více než prozíravé.

Už zase má ten vlak zpoždění... Kdy máte nárok na kompenz...

Karbanátky z brambor a sýra

Karbanátky z brambor a sýra

0 hlasů
55min 167 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Babiččiny škvarkové placky

8 hlasů
60min 1435kJ 60 Kč

Tuto pochoutku dělávaly již naše babičky.

Krůtí řízek s cibulovou směsí

1 hlas
1h a 15min 650kJ 130 Kč

Řízky podávané trochu jinak.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více