Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

To, co si myslíte o svém těle, odráží váš sexuální život

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

27. 7. 2019 | Sex a vztahy

Že vám to v sexu neklape? Možná si za to můžete vy sami. Vlastní sebehodnocení totiž dost značně ovlivňuje to, co v ložnici prožíváte.

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

Na sexuální spokojenost má vliv hodně faktorů. Slast ovlivňuje zamilovanost, zdravotní i psychický stav, pohoda i stres. Ale taky vlastní mysl. „Obraz nás samých je v tomhle směru klíčový. Pro heterosexuální ženy má způsob, jakým vidí svá těla, vliv na sexuální touhu. Ovšem i muži trpí pocity tělesného sebeuvědomění, nicméně v jejich případě jim negativní emoce tak často nezasahují do sexuálních funkcí,“ popisuje na svém blogu Laurie J. Watson, americká rodinná terapeutka a sexuoložka s tím, že existují dva druhy problémů s tělem, které konkrétně ženu sexuálně ovlivňují – na vině je to, jak dotyčná vidí sebe sama, ale i to, jak na její tělo pohlíží partner.

Rozkoš začíná ve vlastní hlavě

„Pokud se žena vnímá jako neatraktivní, vede to k nižšímu sexuálnímu sebevědomí a tím i vyhýbání sexuální aktivitě. Platí přitom, že jakmile je jedna oblast sexuálního cyklu přerušena, často se to zhroutí celé. Touha, vzrušení i orgasmus projdou útlumem,“ dál popisuje terapeutka, jenž dodává, že obrat k lepšímu obvykle nastává v momentě, kdy partner nebo potencionální milenec dotyčnou pochválí.

„Téměř vždy je pak sexuální fungování ženy o něco lepší,“ podotýká Laurie J. Watson, jenž tak poukazuje na druhý, již zmíněný problém. V očích pánů má být každá žena krásná! Za ideální symbiózu se tedy považuje vlastní zdravá sebedůvěra doprovázení úctou ze strany protějšku. Ani jedno se vám dostává?

Z fikce pravdou

Podle expertů je třeba utlumovat kritické hlasy tam uvnitř i venku a opakovat si, že i vy máte právo na rozkoš a sexuální potěšení. Na pozitivní myšlenky si vyhraďte pár minut denně a snažte se všímat si svých kladných vlastností, ať už jsou jakékoli. Na příjemné vlně jezděte aspoň 21 dní, ať mozek tyto skutečnosti považuje za pravdivé.

„A při sexu nezapomeňte dýchat. Dva procítěné hluboké nádechy a výdechy vás zbaví negativních myšlenek. Meditace přes den se zase postará o to, abyste se lépe poprali se stresujícími okolnostmi,“ ještě radí Laurie J. Watson, podle které je vhodné i Kegelovo cvičení, tedy posilování pánevního dna. Dle praxe se právě díky němu hodně žen cítí o dost lépe. Co se týče partnera, který vámi pohrdá, nebo mluví o tom, že máte povislá ňadra či větší pozadí, zvažte, zda vám soužití s ním stojí za to.

Pamela Anderson své partnery občas potěší kostýmem z Pobř...

Brokolicová polévka s nivou

Brokolicová polévka s nivou

18 hlasů
40min 659 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Ostrá čočková polévka

12 hlasů
55min 416kJ 75 Kč

Čočková polévka s chilli papričkou.

Špagety se slaninou a brokolicí

31 hlasů
1h a 5min 1099kJ 85 Kč

Dá se vymyslet neskutečně mnoho variací na přípravu špage...

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro zrozence ve znamení Berana začíná tento týden období relativního klidu. Platit to bude především pro prvních několik dní, kdy si budete užívat všeobecné pohody. Tu vám ovšem krátce naruší víkend, jenž přinese n...

Více