Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

S věkem roste kvalita sexuálního prožitku u obou pohlaví

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

5. 9. 2019 | Sex a vztahy

Sex je pro obě pohlaví ve vyšším věku příjemnější než v mládí. Dalo by se tak říci, že kvantitu mládí nahrazuje kvalita stáří. Vyplývá to z nového sexuologického průzkumu, jehož výsledky nejsou překvapující v případě žen. U nich se dlouhodobě ví, že schopnost dosáhnout orgasmu a užít si sex se zvyšuje s věkem.

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

Sex po čtyřicítce

U mužů to trochu překvapením je. Protože po čtyřicítce má problémy s erekcí určitého stupně každý druhý muž. Nicméně podle nejnovějšího výzkumu si sex užívá – v případě mužů i žen – více osob po pětašedesátce než do čtyřiadvaceti let.

Jako velmi kvalitní a uspokojivý hodnotí svůj sexuální život tři čtvrtiny seniorů, zatímco ve věkové skupině do čtyřiadvaceti let je to osmapadesát procent.

Z průzkumu společnosti YouGov, do něhož byly zapojeny čtyři tisíce dospělých, dále vyplývá, že sex odmítne partnerovi šestapadesát procent žen, ale partnerce jen devět procent mužů.

„Je zřejmé, že s věkem roste schopnost sex si vychutnat a užít bez ohledu na pohlaví,“ tvrdí autoři.

Senioři dávají přednost orálnímu sexu

Sexuologové z Michiganu také nedávno zjistili, že senioři provozující orální sex patří k nejspokojenějším starým osobám v populaci. Když se přitom hovoří o orálním sexu, většinou si lidé představují velmi mladou partnerskou dvojici, málokdo vidí své rodiče nebo prarodiče. A to kvůli předsudkům, které panují a které podporuje i věda a výzkum. Když se zabývá sexualitou seniorů, většinou zkoumá spíš dysfunkce, nikoli jejich aktivní pohlavní život. Přitom mnozí senioři jsou sexuálně aktivní do konce života. Právě orální sex je přitom pro ně nejvhodnější praktikou a senioři věnující se orálnímu sexu patří mezi ty šťastnější.

Jak totiž muži i ženy stárnou, fyziologicky se u nich zhoršuje schopnost souložit. Muži přicházejí o dokonale pevnou erekci, ženy trpí vysýchavostí vagíny. Ale orálně lze oba partnery uspokojit, aniž jsou tyto potíže překážkou.

Z různých průzkumů po celém světě vyplývá, že orální sex má rád každý čtvrtý senior. A výzkumy také naznačují, že senioři, kteří se orálnímu sexu věnují, jsou se svým sexuálním životem, partnerstvím i celkovou duševní pohodou mnohem spokojenější. Orální sex je totiž ve srovnání se souloží spolehlivější metoda k dosažení orgasmu u seniorů obou pohlaví.

Naopak studie zabývající se mladými hovoří o tom, že orální sex nemá u nich tak pozitivní vliv jako soulož. Ale to zřejmě plyne z faktu, že většina z nich se souloží problém nemá.

„Zajímavé je, že jsme zjistili, že muži poskytující orální uspokojení ženě hodnotí svou celkovou duševní pohodu lépe, zčásti proto, že je jejich partnerka ve vztahu spokojenější,“ tvrdí autoři Michigan State University.

Pamela Anderson své partnery občas potěší kostýmem z Pobř...

Ryba pečená s červenou cibulí

Ryba pečená s červenou cibulí

7 hlasů
50min 756 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špenátové placky

12 hlasů
40min 633kJ 55 Kč

Jednoduché placky z brambor a špenátu.

Pečená kuřecí prsa

12 hlasů
55min 844kJ 90 Kč

Kuřecí prsa s medem a bylinkami.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více