Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jdete za svědka. Víte, co všechno je vaší povinností?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

7. 9. 2019 | Vztahy

Budou se vaši přátelé brát a požádali vás, abyste byli jedním z jejich svědků? Važte si toho! Znamená to, že jste jednou z nejdůležitějších osob v jejich životech. Role svědka s sebou ale nese mnohem více povinností než podpis do matriční knihy. Co všechno je vaší povinností?

Bohužel, u tohoto článku
není žádný soutěžní kód.
Pokračujte na další článek.

Přečtěte si pravidla soutěže

Rozlučka se svobodou

Organizace rozlučkového dne nebo večera bude kompletně ve vaší režii. Rezervací míst v podniku a případného zábavného programu počínaje, obesláním a informováním hostů konče. Vyhněte se nechtěným překvápkům, i kdyby vám připadala super zábavná. Pokud máte v plánu objednat striptéra pro nevěstu, rozhodně se nejprve zeptejte právě jí, jestli s tím souhlasí. Pokud víte, že ten, kterému rozlučku chystáte, neholduje klubům a alkoholu, raději zvolte jiný podnik. I dobrá večeře s přáteli může leckomu stačit.

Obřad

Oficiálně a dle zákona je podpis k dosvědčení sňatku to jediné, co se od svědka čeká. Podle zvyklostí to ale všechno není. Jednak byste měli mít na starost i to, aby se ženich s nevěstou nemuseli starat o hledání dokladů totožnosti, ty by měl mít u sebe před obřadem právě svědek, který je předá matrikářce. Stejně tak by měl mít u sebe také jejich snubní prsteny.

Hostina

Před hostinou nebo po ní je zvykem, že mají svědci ženicha a nevěsty proslov, který se nejčastěji týká jejich společného propojení životů. Proslov by neměl být dlouhý, ale ani příliš krátký. Měl by být jasný, může být vtipný, ale především by měl vyzdvihnout důležitost osob, ke kterým se vztahuje. Vyhněte se vyprávění trapných historek i nostalgických citátů. Buďte přirození a mluvte od srdce.

Domluvte se

Skutečné zapojení svědka do svatebního programu závisí především na domluvě s ženichem a nevěstou, kteří by se se svědky měli společně dohodnout, co se od nich očekává. Nejdůležitější rolí je však být po ruce a oporou tomu, kdo si vás pro svůj velký den vybral. Jestliže jste byli požádáni o pomoc s organizací svatby, hostiny, zábavy či výběrem šatů, bude i toto vaší povinností, kterou byste neměli odmítnout. V neposlední řadě si také na slavnostní den nezapomeňte naplnit peněženku. Nehodí se, aby nevěsta nebo ženich nosili peníze po kapsách a když budou cokoli potřebovat, měl by to být právě svědek, který se postará o placení.

Co na vás lidé milují? Odpověď hledejte ve hvězdách

Ryba pečená s červenou cibulí

Ryba pečená s červenou cibulí

7 hlasů
50min 756 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špenátové placky

12 hlasů
40min 633kJ 55 Kč

Jednoduché placky z brambor a špenátu.

Pečená kuřecí prsa

12 hlasů
55min 844kJ 90 Kč

Kuřecí prsa s medem a bylinkami.

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více