Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Polohy pro spánek, když vás trápí záda nebo rameno

13. 9. 2019 | Zdraví a životní styl

Kvalita našeho spánku má obrovský dopad na celkové zdraví, a proto odborníci doporučují několik tipů na „správné“ spaní. Když se budete řídit jejich tipy, vyřešíte tím svoje zdravotní problémy? A na jakém boku byste vlastně měli ležet?

Takzvaní spánkoví doktoři tvrdí, že pokud chcete opravit vlastní zdravotní neduhy, měli byste vědět, jakou pozici při spánku zaujmout. Takže, co vás trápí?

Bolesti ramen

Vyhýbejte se spánku na boku, zejména na postiženém rameni, pokud tedy noc co noc pociťujete bolest. Rozhodně se nedoporučuje spát „na žaludku“. V případě nepohodlí si vypomozte tenkým polštářem umístěným pod hlavou.

Experti dále doporučují položit si na žaludek další polštář a obejmou ho tak, aby se ramena udržela ve stabilní poloze. Zároveň zvažte ležet na té straně, která není ovlivněna (tedy nebolí). Uleví se vám i tehdy, když si polštář dáte mezi kolena a nohy přitáhnete směrem k hrudi.

Bolest v zádech

Nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat, když trpíte na bolesti zad, je držet normální křivky páteře. Nejvhodnější pozice pro fixaci bolestivých zad je ta vleže na zádech – s polštářem pod koleny. Tato poloha bude schopna obnovit přirozené křivky páteře. Pokud dáváte přednost spánku na břiše, umístěte polštář pod břicho a pánev tak, aby se zabránilo pohybu dozadu. Udržujte záda přirozeně klenutá a nohy směrujte směrem k hrudi.

Bolest krku

Spánek na zádech s polštářem umístěným pod hlavou a druhým pod paží je nejlepší volbou v případě bolesti krku. Měli byste použít válečkové nebo ortopedické polštáře, pokud trpíte chronickou bolestí. Ujistěte se, že polštář není příliš vysoký. Aby se krk udržel ve správné poloze, jeho výška by měla odpovídat hmotnosti ramene. V případě, že spíte na břiše, použijte tenký polštář. A ještě jedna na závěr. Vzhledem k tomu, že se krk napne, nedoporučuje se spát na žaludku.

Problémy se spánkem

Náš spánkový cyklus je přerušován světlem vyzařovaným z telefonů a počítačů. Proto před spaním všechno vypněte. Také se vyhněte pití kávy, alkoholu, černého čaje, čokolády a sody. Chcete-li zlepšit cirkulaci těla a usnout „jednodušeji“, musíte cvičit ráno a odpoledne.

V případě, že nemůžete usnout, snižte teplotu v místnosti na 16–18 stupňů Celsia. Trápí vás spíš to, že se každé ráno nemůžete doslova vykopat z postele? Jedná se o jeden z nejtěžších problémů, který je třeba vyřešit. Tím, že vytvoříte rutinu, budete schopni se tohoto nešvaru zbavit.

Jediné, co musíte udělat, je nastavit budík každý den na stejnou dobu – tuto praxi praktikujte i o víkendech. A co s chrápáním?

Neležte na zádech. Když jste v této poloze, krční tkáně se zvětšují a dochází k zúžení dýchacích cest. Pokud je vaše hlava v přirozeném stavu, nic neovlivní proudění vzduchu. To je důvod, proč je vhodné spát na boku.

Dieta jeskynního člověka pomáhá zhubnout čtyři kila za mě...

Těstoviny s omáčkou mascarpone

Těstoviny s omáčkou mascarpone

16 hlasů
45min 951 kJ 125 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ananasovo-banánové lívance

10 hlasů
50min 665kJ 85 Kč

Lívance si můžete připravit jako hlavní chod.

Jehněčí kotlety v hrášku

5 hlasů
1h a 35min 678kJ 330 Kč

Připravte si jednoduše jehněčí kotlety, třeba na velik...

Poradny

Má pečující osoba v DPN nárok na nějaké dávky?

Dobrý den,jestliže Váš bratranec při péči o Vaši tetu nebyl výdělečně činný, pak bohužel nebyl ne... Více

O jaké dávky může žádat svobodná matka s dítětem?

Dobrý den, Lukáši,co se týče přídavků na děti, na ty má nárok rodina s nezaopatřeným dítětem, jes... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více